środa, 4 października 2017

Gdzie tanio odpocząć w listopadzie?


Sezon wakacyjny się skończył, więc ceny biletów do typowo wakacyjnych miejsc spadają. Oto przegląd miejsc, w które w listopadzie dolecimy za nieco ponad 100zł.

Izrael. Tak, państwo kojarzy się z drożyzną i słusznie. Jednak jest to cecha charakterystyczna dla północnej i środkowej części kraju. Tel Awiw jest drogi przez cały rok, ale już taki Ejlat? Ceny są przystępne, jedzenie pyszne, do tego piękne, kilkunastokilometrowe, piaszczyste plaże nad Morzem Czerwonym.

Maroko. Kraj bardzo przyjazny dla naszej kieszeni, pod warunkiem, że wyjazd organizujemy sobie sami, a nie korzystamy z biur podróży. Ta zasada obowiązuje przez cały rok, jednak jesień wydaje mi się okresem najodpowiedniejszym na zwiedzanie tego pięknego kraju. Nadal będziemy się cieszyć piękną pogodą, ale upały nie będą odbierać całej energii.

Szkocja. Co prawda ciepło nie będzie, ale Szkocja to przede wszystkim genialne widoki, a nie plaża i drinki. Ceny są dużo niższe niż w Anglii. Problematyczne może być jednak przemieszczanie się na dłuższych odcinkach, ponieważ bilety kolejowe i wynajęcie samochodu jest dość drogie.